Školská a rovesnícka mediácia

Napriek tomu, že situácia týchto dní nás núti pracovať na diaľku len prostredníctvom Internetu, veríme, že už čoskoro sa zase všetci, učitelia aj žiaci stretneme v škole. Aj v tejto neľahkej situácií sa naša škola zapojila do projektu ‘Školská a rovesnícka mediácia ako nástroj prevencie šikanovania a ďalších sociálnopatologických javov’,  a naši pedagógovia sa zúčastnili už prvého vzdelávania. Teraz sa plánujú stretnutia so žiakmi, ktoré by mali byť od januára 2021. Ich cieľom je prehĺbiť komunikačné a sociálne zručnosti. Aktivity majú pomôcť pri prejavení dôvery a rešpektu k iným názorom, vedieť prijímať pozitívne i negatívne informácie, získať motivačné stimuly na zlepšenie klímy v škole a oboznámiť sa s rovesníckou mediáciou na škole.

Projekt ‘Školská a rovesnícka mediácia ako nástroj prevencie šikanovania a ďalších sociálnopatologických javov’ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“