Navigácia

Fotogaléria

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

Navigácia

 • Vianočný kvíz

  Vianočný kvíz

  Posledný vyučovací deň v škole pred vianočnými prázdninami bol tak trochu iný... Bol plný zábavy, smiechu, pesničiek, vinšov a sladkej vône punču aj koláčikov 😍 Všetkým vám prajeme krásne Vianoce naplnené šťastím, láskou a spokojnosťou 🎄❤️

 • Vianočné korčuľovanie

  Vianočné korčuľovanie

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné korčuľovanie.

  Dňa 20.12. 2022 naši gymnazisti zorganizovali tradičnú školskú akciu s názvom „Vianočné korčuľovanie“. Konala sa na zimnom štadióne v Detve. Jednou z aktivít bolo voľné korčuľovanie, ďalšími hokej a krasokorčuľovanie. Študenti si pekne zašportovali a užívali si aj predvianočnú atmosféru. Táto aktivita sa koná každý rok pred Vianocami a môžeme povedať, že sa to páčilo aj naším najmladším študentom, ktorí túto akciu absolvovali prvýkrát.

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  oznamujeme vám, že na deň 22. 12. 2022 poskytuje riaditeľ školy z organizačných a racionalizačných dôvodov riaditeľské voľno.


  2022-12-22-riaditelske_volno.pdf


  Pavel Lalík

  riaditeľ školy


 • Pekná tradícia na pokračovanie

  Pekná tradícia na pokračovanie

  Dňa 6. 12. 2022 žiaci a učitelia Gymnázia v Detve usporiadali tradičný Mikulášsky volejbalový turnaj. Po nútenej dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa znova mohli žiaci všetkých tried Gymnázia spolu so žiakmi základných škôl stretnúť na palubovke, aby si zmerali športovo-volejbalové sily. Víťazom sa nakoniec po tuhých bojoch stala 3. A trieda gymnázia, ktorá získala putovný pohár a tiež sladkú mikulášsku tortu. Poďakovanie a gratulácia patrí všetkým žiakom na palubovke aj v hľadisku, ako aj pedagogickým zamestnancom za fantastickú atmosféru počas celého turnaja. Osobitne chceme poďakovať žiakom 1. a 3. ZŠ v Detve za účasť a úspešnú reprezentáciu na tohtoročnom turnaji.

  Tešíme sa na ďalší Mikulášsky turnaj 6. 12. 2023!

 • Okresné a krajské kolo vo Volebale

  Okresné a krajské kolo vo Volebale

  Dňa 7. 11. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale - mix, kde družstvo Gymnázia v Detve obsadilo prvé miesto a postúpilo do krajského kola súťaže.

  Krajské kolo sa konalo 22. 11. 2022 pri príležitosti Dňa študentstva, a zúčastnilo sa ho až 22 družstiev z celého kraja. Gymnazisti z Detvy reprezentovali Detvu veľmi úspešne, v skupine obsadili prvé miesto a dostali sme sa až do štvrťfinále. Tam nám postup unikol len o niekoľko bodov, takže sme sa do semifinále nakoniec nedostali. Aj tak je to veľký úspech v takej silnej konkurencii a dievčatám a chlapcom chcem poďakovať za úspešnú reprezentáciu školy a mesta.

 • Online burza stredných škôl

  Online burza stredných škôl

  Radi by sme Vás pozvali na Online burzu stredných škôl, ktorá sa uskutoční formou živého vysielania. Počas neho sa môžete v chate alebo komentároch pýtať rôzne otázky, ktoré Vás zaujímajú a tým budete automaticky zaradený do súťaže o zaujímavé ceny. Výhercovia budú zverejnený v komentároch pod videom, po ukončení live vysielania.

  Vysielanie pre Gymnázium v Detve bude prebiehať 23. 11. 2022 na nasledujúcom odkaze:

  https://www.youtube.com/channel/UC0ZysZdPI3s-902O8E1z8wA?fbclid=IwAR2jSBPThfc3i4l2wPkUDwX4tWQ1MK6NxTqyXTR2gvNBI3krCOcpBiinVbQ

   

  Dňa 23. 11. 2022 od 16:00 sa s Gymnáziom v Detve môžete živo spojiť a klásť nám otázky cez platformu Zoom  kliknutím na nasledovný odkaze:

  https://us05web.zoom.us/j/87466849515?pwd=dS9oQndpUW81RExLemtCMVdEUFpXdz09

  alebo zadaním

  Meeting ID: 874 6684 9515

  Passcode: AmQSS0

   

  Ďalšie info nájdete aj na stránkach https://www.idemnastrednu.sk alebo aj na facebooku https://www.facebook.com/idns.sk.

   

 • Rozvrh hodín počas dňa otvorených dverí

  Rozvrh hodín počas dňa otvorených dverí

  Počas dňa otvorených dverí 16. 11. 2022 bube vyučovanie prebiehať pomocou nasledovného rozvrhu: rozvrh_DOD_2022-11-16.pdf

  Na deň  18.11.2022 riaditeľ Gymnázia v Detve udeľuje pre žiakov „Riaditeľské voľno“ z dôvodu technickej skúšky kotlov

   

  V Detve dňa 15.11.2022                                                                    

   

  Mgr. Pavel Lalík

  riaditeľ školy

 • Projekt "Rozbehni sa"

  Projekt "Rozbehni sa"

  4. 11. 2022. Gymnazisti z Detvy realizujú projekt "Rozbehni sa" v Banskej Bystrici.

  "Rozbehni sa" je bezplatná podnikateľská prípravka, ktorá má nasmerovať prvé kroky mladých ľudí k rozbehnutiu podnikania so štartovacím balíkom. Zámerom je pomôcť nájsť nápad a overiť si, či je dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis.


   

  Študenti sa naučia, ako správne rozbiehať nápady podľa jednoduchého postupu.Pochopia, čo robiť a nerobiť na začiatku a ako zvýšiť svoje šance na úspech. Ak poškole nenájdu prácu podľa tvojich predstáv, budú vedieť ako rozbehnúť vlastnépodnikanie úplne od nuly a dostať rozvojové príležitosti. Ak ich podnikanie zaujme,budú môcť prihlásiť svoj nápad a získať až 500€ a profi podporu pre svojerozbehnutie.

 • Pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka

  Pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka

  Študenti detvianskeho Gymnázia, členovia astronomického krúžku spolu s členmi miestnej organizácie Slovenského zväzu astronómov sme sa už niekoľko dní tešili na pozorovanie čiastočného zatmenia Slnka 25. 10. 2022. Tentoraz sme chceli osloviť aj širšiu verejnosť a preto sme ako pozorovacie stanovište zvolili miesto pozorovania pred Kultúrnym centrom Andreja Sládkoviča v Detve. Deň zatmenia začal zamračeným počasím a mnohí pesimisti predpovedali, že z úkazu nič nebude. Okolo 11:00 však oblačnosť zmizla a až do konca zatmenia bolo jasno. Pozorovanie prilákalo veľa zvedavcov. Na zatmenie sa prišli pozrieť aj deti z detvianskych základných škôl a aj mnoho okoloidúcich ľudí sa s nadšením pozrelo do ďalekohľadu, pričom mnohí skúšali svoje mobilné telefóny pri afokálnom fotení Slnka.

  Zatmenie sme pozorovali vizuálne s veľkým zrkadlovým teleskopom - Dobsonom 150/1200, metódou projekcie sme s malým refraktorom demonštrovali bezpečné pozorovanie Slnka a druhým väčším refraktorom sme priebeh zatmenia fotografovali. Nižšie nájdete zopár fotografií z pozorovania. Najbližšie čiastočné zatmenie Slnka bude z územia Slovenska vidieť 29. 3. 2025, avšak s podstatne menšou fázou ako bolo teraz.

 • Pinpongový turnaj o „Pohár riaditeľa Gymnázia v Detve“

  Pinpongový turnaj o „Pohár riaditeľa Gymnázia v Detve“

  Dňa 24.10.2022 sa konal v tenisovej hale SPORTYS už 10. Ročník stolnotenisového turnaja o „Pohár riaditeľa Gymnázia v Detve“. Už tradične sa na ňom zúčastňujú žiaci Gymnázia a základných škôl v Detve, ale tiež firmy a organizácie. V tomto jubilejnom roku to boli : štyri základné školy v Detve, občianske združenie – Aliancia rómov, firma Slávia a dôchodcovia. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín podľa veku a hralo sa päť hier v každom zápasov družstiev. Nakoniec v kategórii starších zvíťazila Aliancia rómov a kategóriu mladších ovládli žiaci z III.ZŠ na Ulici Obrancov Mieru. Poďakovanie však patrí všetkým účastníkom (bolo ich takmer 50), p. Sedliakovej zo Sportysu, ako aj BBSK, ktorý finančne prispel na toto krásne a ojedinelé podujatie.

  Mgr. P. Lalík riaditeľ školy

 • Webinár FreeFood

  Webinár FreeFood

  Plytvanie potravinami je celospoločenský problém, predstavuje obrovskú environmentálnu záťaž a jeho celkové ekonomické škody sú astronomické. Každý jeden z nás pritom dokáže prispieť k riešeniu tohto problému. V tomto duchu sa niesol 12. 10. 2022 webinár občianskeho združenia Free Food, ktoré si dalo za cieľ zmierniť problém plytvania potravinami. Žiaci 1. a 2. ročníka sa tu dozvedeli aký významný dopad majú naše spotrebiteľské návyky a ako zlepšiť tie svoje už dnes. Jedlo si vážme, neplytvajme ním, ak bude menej odpadu a nebudeme vyžadovať produkty z druhej srtany zemagule, pomôžeme tím prírode.

 • Exkurzia v galérií J. Kulicha

  Exkurzia v galérií J. Kulicha

  Vo štvrtok 6.10. 2022 sme sa so žiakmi 1. a 2. ročníka zúčastnili prehliadky Galérie Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine. Ján Kulich vytvoril množstvo vzácnych umeleckých sôch známych osobností, ale stvárnil aj ľudí, ktorí v jeho živote veľa znamenali. Mohli sme vidieť veľkú bustu Ľudovíta Štúra, zmenšeninu sochy Mateja Bela, či viacero sôch básnika Milana Rúfusa, ale i mnohých ďalších. Taktiež sme navštívili Pamätnú izbu Terézie Vansovej, ktorá sa nachádza v blízkosti galérie. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí zo života Terézie Vansovej a o jej tvorbe.

 • Gaudeamus Akadémia a Cosmos Discovery

  Gaudeamus Akadémia a Cosmos Discovery

  Dňa 5. 10. 2022 sa študenti 3. a 4. ročníka zúčastnili v Bratislave podujatia Gaudeamus-Akadémia, veľtrhu zameraného na univerzitné aj neuniverzitné pomaturitné štúdium a na celoživotné vzdelávanie. Cieľom veľtrhu je poskytnúť čo najviac relevantných informácií o vysokoškolskom štúdiu absolventom stredných škôl priamo od jednotlivých vysokých škôl a univerzít tak slovenských, ako aj zahraničných.
  Po návšteve veľtrhu mali naši študenti možnosť navštíviť aj zaujímavú výstavu Cosmos Discovery, ktorá mapuje pilotované lety do vesmíru od ich počiatkov až po súčasné aj plánované misie. 

 • Exkurzia Osvienčim

  Exkurzia Osvienčim

  V stredu 28.9. 2022 sme sa s našimi žiakmi znovu ponorili do minulosti. Navštívili sme navštívili bývalý koncentračný tábor v Osvienčime. Smutná časť našich dejín v nás, práve na tomto mieste, vyvolala zvláštne pocity. Z odborného výkladu sme sa dozvedeli množstvo faktov, ale aj zaujímavých skutočných príbehov. Je dôležité, aby sme poznali históriu predchádzajúcich generácií a nezabúdali...

 • Rozvrh hodín na 28. 9. 2022

  Rozvrh hodín na 28. 9. 2022

  Všetci žiaci, ktorí sa nezúčastnia exkurzie v Osvienčime, sa zo všetkych ročníkov spoja a budú sa riadiť nasledovným rozvrhom:

 • Pozvánka na rodičovské združenie

  Pozvánka na rodičovské združenie

  Vážení rodičia,

  pozývame Vás na rodičovské združenie,

  ktoré sa uskutoční na Gymnáziu Štúrova 849 v Detve

  dňa 29. septembra 2022  o 16:30 hodine.

  Po plenárnom združení budú nasledovať triedne rodičovské združenia.

   

  Mgr. Pavel Lalík

  riaditeľ školy

   

   

 • Obnovenie platnosti preukazu ISIC

  Obnovenie platnosti preukazu ISIC

  Aby ste mohli aj v ďalšom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť. Prečítajte si viac o tom ako na to...

 • „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“

  „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“

  Milí študenti, Važení rodičia,

  riaditeľ školy na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) rozhoduje takto:

  S účinnosťou od 1. septembra 2022 pri nástupe do školy rodič / plnoletý žiak predkladá prostredníctvom Edupage (žiadosti/vyhlásenia) alebo v papierovej podobe Písomné vyhlásenie o bezpríznakovostiPísomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" žiaka.

  Po každom prerušení školskej dochádzky v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) predkladá rodič / plnoletý žiak vyhlásenie opätovne.

  V prípade, že rodič / plnoletý žiak nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, žiak sa považuje za príznakového a škola bude bezodkladne kontaktovať rodiča.

  Mgr. Pavel Lalík

  riaditeľ školy

 • Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023

  Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023

  Oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023 na Gymnáziu v Detve sa uskutoční v pondelok 5. septembra 2022 o 8:15 hodine.

  Stravovanie v školskej jedálni na ZŠ s MŠ A. Vagača bude možné od utorka 6. 9. 2022, ak žiak svoj záujem stravovať sa v školskej jedálni nahlási svojmu triednemu učiteľovi v pondelok 5. 9. 2022 na triednickej hodine.

  Mgr. Pavel Lalík

  riaditeľ školy

 • Veľký úspech

  Veľký úspech

  Tohtoročný výber talentov v montrealskom Bell Centre má pre naše krásne Slovensko a tiež naše Gymnázium v Detve prívlastok „historický“.

   

  Kluby zámorskej NHL si v tohtoročnom drafte vybrali celkovo šiestich slovenských hokejistov, keď prešlo vstupným draftom sedem hráčov spod Tatier. Medzi nimi aj žiak našej školy, na ktorého sme veľmi pyšní 18-ročný útočník Adam Žlnka draftovaný do NHL Arizonou Coyotes.

  Adam sa narodil v Detve. Je žiakom 3. ročníka Gymnázia v Detve a študuje na základe schváleného individuálneho študijného plánu, ktorý sa mu darí dodržiavať popri náročných športových povinnostiach.

  Na minuloročnom Hlinka Gretzky Cupe prispel v drese Slovenska k zisku strieborných medailí. Vo svojej kariére pôsobil v juniorských tímoch fínskeho Ässät. Uplynulú sezónu odohral v juniorskej americkej lige USHL v tíme Sioux Falls Stampede, kde sa nevyhol zraneniu a roztrhol si predný krížny väz a sezóna sa preňho skončila. Napriek tomuto zraneniu dokázal presvedčiť svojimi výkonmi a zaslúžene sa dostal do draftu. Veríme, že ukáže celému hokejovému svetu, čo ešte všetko vie a dokáže.

  Adam držíme Ti všetci palce, nech sa Ti v hokeji aj živote darí.

  Tvoji spolužiaci a zamestnanci školy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Detva
  ul. Štúrova 849,
  962 12 Detva
 • pevná linka:
  +421 45 54 57 619 fax
  +421 45 54 56 144 telefón

  mobil:
  +412 940 624 588
  +421 940 624 591

Fotogaléria