Navigácia

Fotogaléria

Navigácia

 • Ponuka krúžkov v školskom roku 2018/2019

  • Prvá pomoc - Bartolomej Szakál
  • Astronomický krúžok - František Strýček
  • Programovanie aplikácií pre OS Android - František Strýček
  • Športový - Alena dekrétová
  • Chémia a počítač - Ján Droba
  • Príprava na VŠ z matematiky - Ján Droba
  • Tvorba školských projektov - Anna Bartóková
  • Šachový krúžok - Silvia Hroncová
  • Stolnotenisový Krúžok - Alena Dekrétová
  • Book Club - Jana Očenášová
  • Investigatívna príprava na maturitu a VŠ - Ingrid Hamaríková
  • Foto-video krúžok (digitálna fotografia a video) - František Strýček
  • Nemecký jazyk - konverzácia - Jana Hanesová
  • Redakčný krúžok - Ingrid Hamaríková
 • Plenárna schôdza rodičovského združenia

  Plenárna schôdza rodičovského združenia

  Pozývame Vás na plenárnu schôdzu rodičovského združenia pri Gymnáziu v Detve, ktorá sa bude konať dňa 26. 09. 2018 (v stredu) o 16:00 h. Po skončení plenárnej schôdze budú pokračovať triedne schôdzky.

 • Slávnostný začiatok školského roka 2018/2019

  Slávnostný začiatok školského roka 2018/2019

  Slávnostný začiatok školského roka 2018/2019 bude na Gymnáziu v Detve 3. septembra o 8:00.

 • Úspech na celoštátnej literárnej súťaži

  Úspech na celoštátnej literárnej súťaži

  "Cesty za poznaním minulosti" je 10. ročníkom celoštátnej literárnej a výtvarnej súťaže tvorivosti detí a mládeže vyhlásenej pri príležitosti 74. výročia SNP a 73. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

  Do súťaže sa zapojili v rámci vyučovania slovenského jazyka a dejepisu nasledovní žiaci nášho gymnázia: Sebastián Langhoffer, Lenka Luptáková, Samuel Kulich, Dominika Hlivová, Michaela Ostrihoňová, Jana Rožeková, Ľubomíra Kamenská, Simona Ondrová, Jakub Čavoj, Dominika Kučerová a  Matej Paprnák.

  Z celkového počtu 253 zaslaných literárnych prác sa náš študent Sebastián Langhoffer s prácou Moje Slovensko umiestnil na 3. mieste v kategórii žiakov stredných škôl. Diplom a cenu za neho prevzala jeho vyučujúca slovenského jazyka Mgr. Jarmila Kubányiová, nakoľko sa študent nemohol osobne zúčastniť slávnostného vyhlásenia výsledkov dňa 7. 6. 2018 v kinosále Múzea SNP v Banskej Bystrici.

  Srdečne mu gratulujeme k tomuto peknému úspechu a želáme veľa úspechov v ďalšej literárnej tvorbe!

 • Výsledky prijímacích skúšok - 2. kolo

  Výsledky prijímacích skúšok - 2. kolo

  Výsledky 2. kola prijímacích skúšok z 19. 6. 2018 si môžete stiahnúť vo formáte súboru .pdf

 • Odovzdávanie vysvedčení maturantom

  Odovzdávanie vysvedčení maturantom

  Je peknou tradíciou, že maturanti Gymnázia v Detve dostávajú svoje vysvedčenia v slávnostnej atmosfére na Mestskom úrade v Detve. Tak tomu bolo aj 1. júna 2018, kedy si tridsaťjeden absolventov prevzalo koncoročné a maturitné vysvedčenie. Viacerí študenti boli ocenení pochvalou riaditeľa školy za mnohé rôznorodé záujmové a vedomostné aktivity.

  Ako najlepší študent bola za štvorročnú prácu a študijné výsledky ocenená Simona Olšiaková  za vynikajúce štúdijné výsledky s priemerom1.00 počas celého štvoročeného štúdia a úspešnú reprezentáciu školy v medzinárodných súťažiach.

  Cenu riaditeľa gymnázia získali Ľudka Čániová a Lucka Gondášová, za za vynikajúce študijné výsledky,tvorbu a realizáciu projektov, dobrovoľnícku činnosť a organizovanie aktivít na propagáciu školy.

  Želáme vám milí absolventi na ďalšej životnej ceste veľa úspechov, 

  zdravia a veľa síl pri dosahovaní svojich cieľov.

 • Rozvrh hodín

  Rozvrh platný počas plaveckého kurzu od 5. 6. 2018 do 13. 6. 2018 nájdete na adrese http://www.gymdt.edu.sk/oznamy/2017-2018/2018-06-05_13-rozvrh.pdf

 • Je krásne vidieť, ako si študenti ctia a uchovávajú tradície

  Je krásne vidieť, ako si študenti ctia a uchovávajú tradície

  Študenti z Gymnázia v Detve ako prví na Slovensku absolvovali už v minulosti ústnu maturitnú skúšku v tradičnom oblečení svojich starých a prastarých otcov a mám – v pôvodnom detvianskom kroji. Aby zachovávali túto krásnu a originálnu ľudovú tradíciu pre ďalšie generácie, tak aj v tomto školskom roku sa na ústne maturitné skúšky dve študentky Gymnázia v Detve - Dominika Krnáčová a Evka Kučerová obliekli do prekrásnych podpolianskych krojov. Urobili to nielen ako módny  prvok, alebo nejakú recesiu, ale tento počin vyšiel priamo z ich srdiečka, lebo obe dievčatá sú už niekoľko rokov členkami folklórneho súboru Podpoľanec z Detvy, kde sa venujú spevu a tancu Podpoľania.

 • 2. kolo prijímacích skúšok

  2. kolo prijímacích skúšok

  Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať 19. 6. 2018 o 8:00. Počet voľných miest je zatiaľ 6.

 • Solárne dni 2018 na Gymnáziu v Detve

  Solárne dni 2018 na Gymnáziu v Detve

  Je už tradíciou, že študenti Gymnázia v Detve organizujú každý rok pre žiakov podpolianskych základných škôl i širokú verejnosť podujatie s názvom Európske solárne dni. Už druhým rokom pomáhajú s organizovaním podujatia aj členovia Miestnej organizácie Slovenského zväzu astronómov v Detve. Termín padol tentoraz na 11. mája 2018.

  Program bol rozdelený na niekoľko častí. Jednou z nich bola aj prednáška Mgr. Františka Strýčka o Slnku a slnečnej energii pre žiakov detvianskych ZŠ. Po prednáške sa uskutočnila súťaž, kde žiaci ukázali čo si zapamätali z prednášky. Tí najlepší si odniesli aj malé darčeky

  Na školskom dvore sa mohli zoznámiť s exponátmi funkčných solárnych zariadení, ktoré vytvorili študenti gymnázia, slnečným kolektorom na ohrev vody a solárnou pecou.

  Kolektor zohrieval cirkulujúcu vodu v akváriu a v solárnej peci sa študenti pokúšali zohriať vodu na čaj. Okrem toho si žiaci mohli na rôznych solárnych hračkách vyskúšať aj priamu premenu slnečnej energie na elektrickú a pozrieť si aj rozklad slnečného svetla na farebné spektrum pomocou hranola.

  Slnko sme pozorovali v Dobsone 150/1200 ktorý využíva aj astronomický krúžok na gymnáziu. Na ďalšom malom refraktore sme už tradične demonštrovali bezpečné pozorovanie Slnka metódou projekcie.

  Tentokrát sa nám Slniečko ukázalo v plnej kráse a dokonca sme na jeho povrchu pozoravali aj jednu menšiu škvrnu. Na záver sa objavili aj oblaky, ale celé doobedie bolo slnečno a tak tento ročník Solárnych dní dopadol k spokojnosti všetkých zúčastnených.

 • Výsledky 1. a 2. termínu prijímacích skúšok

  Výsledky 1. terminu prvého kola prijímacej skúšky 14. 5. 2018 si môžete stiahnúť vo forme .pdf súboru tu.

  Výsledky 2. terminu prvého kola prijímacej skúšky 17. 5. 2018 si môžete stiahnúť vo forme .pdf súboru tu.

  Zápis do 1. ročníka sa uskutoční od 14. 5. 2018 do 25. 5. 2018 na sekretariáte Gymnázia v Detve

 • Stavanie mája 30. 4. 2018

   Stavanie mája 30. 4. 2018

  Je už tradíciou každý rok v posledný aprílový deň postaviť na našej skole máj. Stavanie majú na starosti vždy druháci, do programu sa zapájajú všetci. A keďže Detva je klenotnicou folklóru, nemôže chýbať ľudová hudba a typické tance Podpoľania v podaní našich študentov. Tento rok nám stavanie trochu pokazila búrka a s ňou spojený dážď. Našťastie všetko dobre dopadlo.

 • Európske solárne dni 2018

  Európske solárne dni 2018

  Pozývame Vás na Európske solárne dni 2018, ktoré sa uskutočnia na Gymnáziu v Detve 11. mája 2018.

  Jedná sa o celoeurópsku kampaň, ktorá má za cieľ propagovať obnoviteľné zdroje energie a využívanie solárnej energie na výrobu elektriny, tepla a chladu. Na Slovensku ich koordinuje Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje energie.

   

  Program :

  • Astronomická prednáška o Slnku
  • Vedomostná súťaž o Slnku a slnečnej energií
  • Pozorovanie Slnka astronomickými ďalekohľadmi
  • Demonštrácia solárnych zariadení

  Vstupy pre jednotlivé skupiny sú nasledovne, môžete sa zaradiť do hociktorej z nich:

  od 8:00 do 9:00od 9:00 do 10:00od 10:00 do 11:00od 11:00 do 12:00

 • Šach

  Šach

  Na chodbu nášho gymnázia pribudla nová šachovnica. Odteraz môžete cez prestávky relaxovať nielen pri pinpongu ale máte možnosť zahrať si aj šach alebo dámu.

 • Stolno-tenisový turnaj pre študentov

  Stolno-tenisový turnaj pre študentov

  Dňa 5.4.2018 sa na našom malom Gymnáziu v Detve uskutočnil stolno-tenisový turnaj pre študentov našej školy v rámci svetového dňa stolného tenisu. Turnaj organizovali samotní študenti s pomocou pani profesorky telesnej výchovy Mgr. Aleny Dekrétovej. Turnaja sa zúčastnilo viacero študentov, preto sme sa rozhodli urobiť systém zápasov ako  tzv. „pavúka“.  

  Zápasy boli plné krásnych momentov a nejeden študent prekvapil svojim kvalitným výkonom.  Najnapínavejšie boli obe semifinále keďže už išlo o možnosť bojovať o najlepšie umiestnenie. Do veľkého finále sa prebojovali Matej Paprnák (I.A) a Andrej Beskydiar (IV.A),  v menšom finále o tretie miesto sa proti sebe postavili Ján Chovanec (III.A) a Marián Stehlík (III.A). Celkovým víťazom turnaja sa stal Andrej Beskydiar (IV.A). Pre veľký úspech  podujatia sme sa rozhodli , že budeme v tejto tradícií pokračovať a zorganizujeme ho aj na budúci rok.

 • Majstrovstvá Slovenska družstiev v šachu

  Majstrovstvá Slovenska družstiev v šachu

  Dňa 27.3.2018 sa v Martine uskutočnili Majstrovstvá Slovenska družstiev v šachu, kde sa po prvýkrát zúčastnili aj študenti nášho Gymnázia: Dávid Ďurica (4.A), Miroslav Sabol (2.A), Adam Ostrihoň (2.A), Janka Halajová (4.A) a Andrej Beskydiar (4.A). V siedmich kolách sa naši študenti stretli s inými strednými školami. Konkurencia bola veľmi vysoká a zvíťaziť nebolo jednoduché. Z celého Slovenska sa tu zišli najlepší šachisti, mnohí už s majstrovskými titulmi z rôznych šachových súťaží. Z 22 škôl sme sa umiestnili na krásnom 18.mieste, čo je pre nás ako nováčika súťaže veľkým úspechom. V individuálnom hodnotení študentov skončila Janka Halajová na 19.mieste z 91 súťažiacich.

 • Stolnotenisový turnaj

  Stolnotenisový turnaj

  Gymnázium Detva a OZ Aktívne mesto Vás srdečne pozývajú 30.3.2018 v piatok na STOLNOTENISOVÝ TURNAJ ORGANIZÁCIÍ O POHÁR RIADITEĽA GYMNÁZIA V DETVE v multišportovej hale SPORTYS v Detve. Registrácia družstiev je o 8:30 hod. (registračný poplatok je 15€)

  Informovať o účasti družstva na turnaji je možné do 23.3. (piatok) na t.č. 0903 404009. Občerstvenie a zaujímavé ceny čakajú na všetkých účastníkov.

 • Školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti

  Školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti

  Dňa 8. marca sa na Gymnáziu v Detve konalo školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Pred porotou a svojimi spolužiakmi obhajovala svoju prácu Martina Melichová z 2. A triedy.

  Za tému svojej práce si v spolupráci so svojim konzultantom Mgr. Annou Bartókovou zvolila závažný problém samovrážd u mladých ľudí.

  Držíme jej palce na krajskom kole.

 • Šachový turnaj 8. 3. 2018

  Šachový turnaj 8. 3. 2018

  8. marca sa na Gymnáziu v Detve konalo školské kolo šachového turnaja, ktorého sa zúčastnilo 13 študentov našej školy. Turnaj prebehol so všetkou vážnosťou aj za prítomnosti rozhodcu. Najúspešnejším hráčom bol David Ďurica z 3.A triedy, na druhom a treťom mieste sa umiestnili Adam Ostrihoň a Miroslav Sabol z 2. A. Tabuľku s výsledkami nájdete na adrese http://chess-results.com/tnr338055.aspx?lan=1&art=1 Trojica prvých chlapcov plus jedno dievča Janka Halajova postupujú na majstrovstvá Slovenska 4-clennych družstiev stredných škôl. Budeme im držať palce :)

 • PyCon 2018

  PyCon 2018

  V dňoch 9. až 11. marca 2018 sa v Bratislave na Fakulte informatiky a informačných technológií STU konala medzinárodná konferencia PyCon SK 2018 venovaná programovaniu v jazyku Python. Keďže na našej škole už druhý rok programujeme v Pythone, dostal som pozvanie, aby som predniesol krátky príspevok v rámci sekcie "EDUtalks" o našich skúsenostiach s týmto jazykom. Ten sa venoval našim skúsenostiam z prechodu z Pascalu na Python a to tak z pohľadu žiakov, ako aj z pohľadu učiteľa.

  Python je moderný programovací jazyk, s ktorým sa študenti môžu stretnúť častejšie aj v praxi a pritom je dostatočne jednoduchý, aby bol vhodný na výučbu programovania. O tom že na Slovensku a aj vo svete existuje veľká komunita programátorov tvoriaca svoje projekty v Pythone svedčil aj záujem a účasť návštevníkov na tejto konferencií.

  Mgr. F. Strýček.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Detva
  ul. Štúrova 849,
  962 12 Detva
 • +421 x 455457619
  +421 x 455456144

Fotogaléria