V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

Akcie školy

2022/2023

Dňa 20.12. 2022 naši gymnazisti zorganizovali tradičnú školskú akciu s názvom „Vianočné korčuľovanie“. Konala sa na zimnom štadióne v Detve. Jednou z aktivít bolo voľné korčuľovanie, ďalšími hokej a krasokorčuľovanie. Študenti si pekne zašportovali a užívali si aj predvianočnú atmosféru. Táto aktivita sa koná každý rok pred Vianocami a môžeme povedať, že sa to páčilo aj naším najmladším študentom, ktorí túto akciu absolvovali prvýkrát.

Dňa 6. 12. 2022 žiaci a učitelia Gymnázia v Detve usporiadali tradičný Mikulášsky volejbalový turnaj. Po nútenej dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa znova mohli žiaci všetkých tried Gymnázia spolu so žiakmi základných škôl stretnúť na palubovke, aby si zmerali športovo-volejbalové sily. Víťazom sa nakoniec po tuhých bojoch stala 3. A trieda gymnázia, ktorá získala putovný pohár a tiež sladkú mikulášsku tortu. Poďakovanie a gratulácia patrí všetkým žiakom na palubovke aj v hľadisku, ako aj pedagogickým zamestnancom za fantastickú atmosféru počas celého turnaja. Osobitne chceme poďakovať žiakom 1. a 3. ZŠ v Detve za účasť a úspešnú reprezentáciu na tohtoročnom turnaji.

07. 11. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale - mix, kde družstvo Gymnázia v Detve obsadilo prvé miesto a postúpilo do krajského kola súťaže.

Krajské kolo sa konalo 22. 11. 2022 pri príležitosti Dňa študentstva, a zúčastnilo sa ho až 22 družstiev z celého kraja.Gymnazisti z Detvy reprezentovali Detvu veľmi úspešne, v skupine obsadili prvé miesto a dostali sme sa až do štvrťfinále. Tam nám postup unikol len o niekoľko bodov, takže sme sa do semifinále nakoniec nedostali. Aj tak je to veľký úspech v takej silnej konkurencii a dievčatám a chlapcom chcem poďakovať za úspešnú reprezentáciu školy a mesta.

24. 10. 2022 - Dňa 24.10.2022 sa konal v tenisovej hale SPORTYS už 10. Ročník stolnotenisového turnaja o „Pohár riaditeľa Gymnázia v Detve“. Už tradične sa na ňom zúčastňujú žiaci Gymnázia a základných škôl v Detve, ale tiež firmy a organizácie.  V tomto jubilejnom roku to boli : štyri základné školy v Detve, občianske združenie – Aliancia rómov, firma Slávia a dôchodcovia.
Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín podľa veku a hralo sa päť hier v každom zápasov družstiev. Nakoniec v kategórii starších zvíťazila Aliancia rómov a kategóriu mladších ovládli žiaci z III.ZŠ na Ulici Obrancov Mieru.
Poďakovanie však patrí všetkým účastníkom (bolo ich takmer 50), p. Sedliakovej zo Sportysu,  ako aj BBSK, ktorý finančne prispel na toto krásne a ojedinelé podujatie.

12. 10. 2022 - Plytvanie potravinami je celospoločenský problém, predstavuje obrovskú
environmentálnu záťaž a jeho celkové ekonomické škody sú astronomické. Každý jeden
z nás pritom dokáže prispieť k riešeniu tohto problému.
V tomto duchu sa niesol 12. 10. 2022 webinár občianskeho združenia Free Food, ktoré
si dalo za cieľ zmierniť problém plytvania potravinami. Žiaci 1. a 2. ročníka sa tu
dozvedeli aký významný dopad majú naše spotrebiteľské návyky a ako zlepšiť tie
svoje už dnes. Jedlo si vážme, neplytvajme ním, ak bude menej odpadu a nebudeme
vyžadovať produkty z druhej srtany zemagule, pomôžeme tím prírode.

6. 10. 2022  - Vo štvrtok 6.10. 2022 sme sa so žiakmi 1. a 2. ročníka zúčastnili prehliadky Galérie Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine. Ján Kulich vytvoril množstvo vzácnych umeleckých sôch známych osobností, ale stvárnil aj ľudí, ktorí v jeho živote veľa znamenali. Mohli sme vidieť veľkú bustu Ľudovíta Štúra, zmenšeninu sochy Mateja Bela, či viacero sôch básnika Milana Rúfusa, ale i mnohých ďalších.
Taktiež sme navštívili Pamätnú izbu Terézie Vansovej, ktorá sa nachádza v blízkosti galérie. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí zo života Terézie Vansovej a o jej tvorbe.

5. 10. 2022 - Gaudeamus Akadémia a Cosmos Discovery. Dňa 5. 10. 2022 sa študenti 3. a 4. ročníka zúčastnili v Bratislave podujatia Gaudeamus-Akadémia, veľtrhu zameraného na univerzitné aj neuniverzitné pomaturitné štúdium a na celoživotné vzdelávanie. Cieľom veľtrhu je poskytnúť čo najviac relevantných informácií o vysokoškolskom štúdiu absolventom stredných škôl priamo od jednotlivých vysokých škôl a univerzít tak slovenských, ako aj zahraničných.
Po návšteve veľtrhu mali naši študenti možnosť navštíviť aj zaujímavú výstavu Cosmos Discovery, ktorá mapuje pilotované lety do vesmíru od ich počiatkov až po súčasné aj plánované misie.

28. 9. 2022 - Exkurzia Osvienčim. V stredu 28.9. 2022 sme sa s našimi žiakmi znovu ponorili do minulosti. Navštívili sme navštívili bývalý koncentračný tábor v Osvienčime. Smutná časť našich dejín v nás, práve na tomto mieste, vyvolala zvláštne pocity. Z odborného výkladu sme sa dozvedeli množstvo faktov, ale aj zaujímavých skutočných príbehov. Je dôležité, aby sme poznali históriu predchádzajúcich generácií a nezabúdali...

5. 9. 2022 - Slávnostné otvorenie školského roku 2022/2023

• Gymnázium Detva