Navigácia

Fotogaléria

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

Navigácia

 • Olympijský deň

  Olympijský deň

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympijský deň.

  Dňa 28.6.2022 sa na našej škole uskutočnil Olympijský deň. Po slávnostnom nástupe a rozlosovaní sme športovali v nasledujúcich disciplínach a športoch: flórbal, bedminton, futbal a stolný tenis.

 • Beseda s absolventami - olympionikmi

  Beseda s absolventami - olympionikmi

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda s absolventami - olympionikmi.

  V pondelok 27. 6. 2022 sa na Gymnáziu v Detve uskutočníla beseda s absolventami nášho gymnázia Miroslavom Šulekom, Andrejom Segečom a Jánom Koristekom - olympionikmi, ktorí okrem štúdia dosiahli aj mimoriadne úspechy v športe a zúčastnili sa Olympijských hier.

 • Celoslovenské finále súťaže Misia Mars 4.

  Celoslovenské finále súťaže Misia Mars 4.

  Štvrtý ročník súťaže a náš tím znovu štvrtý krát medzi víťazmov. Z Gymnázia v Detve sa do Misie Mars 4 zapojili dva zmiešané tímy, tretiakov, druhákov a štvrtákov. Obe mali dobré projekty,  ale do celoslovenského finále sa dostal len jeden tím v zložení študenti tretieho ročníka Matúša Orolína, Zlatici Fekiačovej a štvrtáčky Zdenky Vilhanovej.

  Finále súťaže sa konalo vo štvrtok, 2. júna v zábavno-vzdelávacom centre Energoland pri jadrovej elektrárni Mochovce. Za prítomnosti odbornej poroty v zložení Michaela Musilová, Leszek Orzechowski, Ivan Bella, Michaela Brchnelová, Miroslav Šarišský, Antónia Germanovová, Michal Brichta, „Vedátor“ Samuel Kováčik a
  Matej Poliaček, študenti predstavili svoje projekty a museli odpovedať na zvedavé otázky. So svojou prácou "Jedlá stena z klíčkov" sa nakoniec umiestnili na treťom mieste. Do štvrtého ročníka sa zapojilo 16 rôznych škôl z  celého Slovenska, vyše 100 študentov, učiteľov a porota nemala ľahkú robotu.


   „Bolo nesmierne ťažké vybrať v prvom kole spomedzi dvadsiatich tímov šesť finalistov. A ešte ťažšie zvoliť víťazný projekt. Študenti slovenských stredných škôl sú naozaj nadaní. Ich práce boli veľmi rozmanité, niektorí navrhli samotnú technológiu, iní zas vedecký pokus či výsledný produkt.  Vybrali sme nakoniec experiment, v ktorom urobili súťažiaci o čosi naviac“ -povedal Leszek Orzechowski iaditeľ poľskej výskumnej vesmírnej stanice LunAres.

  O to viac nás teší, že tím Gymnázia v Detve sa zúčastnil všetkých štyroch ročníkov súťaže a z každého si pritom odniesol pódiové umiestnenie od toho najcennejšieho až po tretie miesto, ako tomu bolo tentoraz. Gratulujeme.

 • Výsledky 2. kola prijímacích skúšok

  Výsledky 2. kola prijímacích skúšok

  Výsledky na stiahnutie vo formáte pdf: vysledky_PS-2_kolo_2022-23.pdf

   

  potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium:

   

  V zmysle nariadenia MŠVVaŠ zákonný zástupca písomne potvrdí Gymnáziu v Detve nástup do 1. ročníka v termíne najneskôr do 24. 6. 2022 elektronickou formou prostredníctvom systému „Edupage“, alebo písomne podpísaním tlačiva „Potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium“ všetkými zákonnými zástupcami, ktoré doručí na Gymnázium v Detve.

 • 2. kolo prijímacích skúšok

  2. kolo prijímacích skúšok

  Riaditeľ Gymnázia, Štúrova 849, 962 12 Detva v zmysle § 66 ods. 6 zákona č.245/2008 Z.z. Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov vyhlasuje

  2. kolo prijímacích skúšok pre školský rok 2022/2023

  pre štvorročné štúdium v študijnom odbore 7902 J - gymnázium

  Termín konania: 21. 06. 2022 (utorok)

  Počet voľných miest: 20

  Termín doručenia prihlášok pre 2. kolo je do 16. júna 2022

  Podmienky prijímacieho konania do 1. ročníka sú zverejnené na stránke školy

  Prihlášky potvrdené základnou školou je potrebné doručiť prostredníctvom edupage, osobne alebo poštou na adresu školy, prípadne emailom na skola@gymdt.edu.sk

 • Deň Európy na Gymnáziu v Detve

  Deň Európy na Gymnáziu v Detve

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Európy na Gymnáziu v Detve.

  Na gymnáziu sa dňa 31.5. konala súťaž pre základné školy z Detvy a okolia pri príležitosti Dňa Európy. Zúčastnilo sa 5 základných škôl a absolvovali 3 kolá súťaží : kvíz test, určovali vlajky štatov európskych krajín a skladali puzzle s obrázkami európskych historických pamiatok.

  Naši žiaci gymnázia prezentovali krajiny EÚ ich históriu a hlavné európske inštitúcie.

  V konkurencii základných škôl z Detvy a Hriňovej, prvé miesto obhájili žiaci Základnej školy s materskou školou A. Vagača z Detvy 🥇

  Na druhom mieste sa umiestnili žiaci Základnej školy Ul.obrancov mieru z Detvy 🥈

  Tretie miesto zaslúžene patrí žiakom Základnej školy J.J. Thurzu 🥉

  Všetkým gratulujeme a ďakujeme za účasť 🙏❤️ Za ceny do súťaže ďakujeme kinu Marína Detva a papiernictvu Koress s.r.o. Detva

  #gymdt #skolskaakcia #deneuropy

  @epasslovensko

 • Volejbal dievčat - okresné kolo

  Volejbal dievčat - okresné kolo

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Volejbal dievčat - okresné kolo.

  Dňa 17.5.2022 sa uskutočnilo okresné kolo vo volejbale dievčat. Napriek nepriaznivej kovidovej situácii v zimných mesiacoch , kedy boli zastavené všetky školské súťaže sa stredoškoláčky rozhodli odohrať aspoň okresné kolo. Gymnazistky zvíťazili na sety 3:0 /25:9,25:17,25:18/. Gratulujeme!

 • Misia Mars 4

  Misia Mars 4

  Tím študentov Gymnázia v Detve5postúpil do celoslovenského finále so svojim projektom. Podporte ich a hlasujte za ich projekt "Jedlá stena z klíčkov". Hlasovamie prebieha do 31. 5. 2022. Ďakujeme :)

  https://energoland.sk/misia-mars-4-hlasovanie-verejnosti

 • Európske solárne dni na Gymnáziu v Detve

  Európske solárne dni na Gymnáziu v Detve

  Po dvoch rokoch nútenej prestávky sa na Gymnázium v Detve vrátilo podujatie Európske solárne dni. Kvôli počasiu sa akcia nakoniec konala v piatok 20. mája 2022. Detvianski gymnazisti spolu s astronomickým krúžkom každý rok v máji pravidelne organizujú deň venovaný Slnku a slnečnej energii určený širokej verejnosti a hlavne žiakom detvianskych základných škôl. Tradične sa zapájajú aj členovia miestnej organizácie Slovenského zväzu astronómov.

  Program bol rozdelený na niekoľko častí. Jednou z nich bola aj prednáška o Slnku ako jednej z hviezd, ktorú pripravili členovia astronomického krúžku pre pre ôsmakov detvianskych ZŠ. Po prednáške bola vedomostná súťaž, kde si žiaci overili, čo si zapamätali z toho, čo počuli. Tí najlepší si odniesli aj pekné ceny.

  Potom sa na školskom dvore mohli zoznámiť s exponátmi funkčných solárnych zariadení, ktoré vytvorili študenti druhého ročníka gymnázia, slnečným kolektorom na ohrev vody a rôznymi variantami solárnych pecí. Kolektor zohrieval obiehajúcu vodu v nádrži a v solárnej peci sústredené lúče vytvorili teplotu, ktorá dokázala zapáliť drevený hranol.

  Ďalšie stanovište bolo venované problému svetelného znečistenia. Žiaci sa dozvedeli, že svetlo môže prírode aj škodiť a ako by sme mali správne svietiť. Pomocou hranola si slnečné svetlo rozložili na spektrum a k dispozícií bola aj možnosť vyrobiť si jednoduchý spektroskop.

  Slnko sme pozorovali v krúžkovom Dobsone. Na ďalšom malom refraktore sme demonštrovali bezpečné pozorovanie Slnka metódou projekcie. Slnko sa tento deň nenechalo zahanbiť, svietilo celé doobedie a pozorovateľov odmenilo výraznou skupinou slnečných škvŕn.

 • Vyučovanie 30. 5. 2022

  Vyučovanie 30. 5. 2022

  Oznamujeme Vám, že z dôvodu zabezpečenia priehajúcich maturitných skúšok bude vyučovanie dňa 30. 5. 2022 prebiehať podľa rozvrhu v prílohe.

  3. A  bude mať ešte 6. a 7. hodinu v rámci projektu o.z. Harpúna Biológiu - Genetiku.

  2022-05-30-rozvrh.pdf

 • Výsledky prijímacích skúšok

  Výsledky prijímacích skúšok

  Poradie uchádzačov po uskutočnení 2. termínu prijímacích pohovorov pre šk. rok 2022/23:

  vysledky_PS-2022-2023.pdf

  Prosíme zákonných zástupcov prijatých uchádzačov, aby potvrdili nastúpenie/nenastúpenie žiaka na štúdium: potvrdenie_o_nastupeni_Gym.docx

 • Rozlúčka maturantov 2022

  Rozlúčka maturantov 2022

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka maturantov 2022.

 • Organizácia vyučovania počas maturitných skúšok

  Organizácia vyučovania počas maturitných skúšok

  Oznamujeme Vám, že dňa 23. 5. 2022, z dôvodu konania ústnych maturitných skúšok na Gymnáziu v Detve, budú mať žiaci 1. - 3. ročníka riaditeľské voľno.

  Dňa 24. 5. 2022 sa pre žiakov 1. a 2. ročníka uskutoční účelové cvičenie OŽAZ (ochrana života a zdravia). Žiaci 3. ročníka budú zapojení do organizácie maturitných skúšok.

  Na stiahnutie: RV_MS.PDF

   

 • Floorball okresné kolo

  Floorball okresné kolo

  Postupové športové súťaže sa tento školský rok 2021/2022 pre nepriaznivú kovidovú situáciu nerealizovali. Napriek tomu, aj keď s oneskorením, žiaci Gymnázia a SŠ v Detve odohrali okresné kolo vo florbale chlapci. Zápas sa hral v piatok 13.5.2022 o 13:30, mal výbornú úroveň s výsledkom 15:7 pre gymnazistov. Hrali: Masár Pavol, Kucej  Jaroslav, Strelec Andrej, Masár Peter, Vilhan Miroslav a Bomba Dominik.

 • Úspech na celoštátnom kole Finančnej olympiády

  Úspech na celoštátnom kole Finančnej olympiády

  Študentka našej školy Zdenka Vilhanová zo 4.A sa v celoštátnom kole Finančnej olympiády, ktorá sa konala 3.5.2022 v Bratislave, umiestnila na skvelom 2.mieste v rámci celého Slovenska. Úspech je o to väčší, že v tomto jubilejnom 10.ročníku Finančnej olympiády súťažilo až 8000 stredoškolákov zo Slovenska. Študentov našej školy na súťaž pripravoval Mgr. Bartolomej Szakál.

  Až štyria z ostatných súťažiacich z našej školy skončili tesne pre bránami celoštátneho finále, kam postúpilo len 20 najlepších zo Slovenska. Zdenku Vilhanovú Nadácia Partners ocenila okrem diplomu a drobných vecných cien aj najnovším modelom iPad-u a platenou stážou vo firme. Škola zastúpená Mgr. Bartolomejom Szakálom získala šek vo výške 750€ na ďalšiu podporu vzdelávania v oblasti finančníctva.

  Naša škola dosahuje pravidelne vynikajúce výsledky vo Finančnej olympiáde aj Ekonomickej olympiáde nielen v rámci Banskobystrického kraja, ale predovšetkým v rámci celého Slovenska.

 • Debutový singel nášho absolventa

  Debutový singel nášho absolventa

  Osobná spoveď matke v deň, keď oslavujú všetky matky. O tom je nový klip Miša Kamenského a Reného Bošeľu.

  Začínajúci slovenský hudobník, absolven Gymnázia v Detve, Mišo Kamenský vydáva debutový singel Mami, ktorým uvádza pripravovaný album, na ktorom predstaví vlastné piesne v slovenčine.

  „Pieseň Mami je moja osobná výpoveď. Posledné roky som žil v zahraničí a s rodičmi som sa stretával maximálne raz do roka, chýbali mi. Aj to sa podpísalo na tom, že dnes túto pieseň môžete počuť.“ Opisuje vznik piesne jej autor.

  V piesni s ním spieva aj spevák, multiinštrumentalista a hudobný producent štúdia bratov Bošeľovcov –  Môlča Records – René Bošeľa, pod ktorého taktovkou album dostáva finálnu podobu.

  Klip, za ktorého nápadom aj spracovaním stojí jeho brat, Robo Bošeľa a natáčal sa v priestoroch Slovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici, je vyjadrením vďaky všetkým mamám. „Je to môj návrat domov, na Slovensko a zároveň pravdivá emócia, za ktorú sa nehanbím a nikto by sa nemal,“ dodáva autor, „lebo nabudúce tu už tí, ktorí si našu vďaku zaslúžia byť nemusia a my to budeme ľutovať.“ Aj o tom všetkom je pieseň Mami.

   

  videoklip si môžete pozrieť na nasledovnom odkaze. Zverejnený bude práve na deň matie 8. mája.

  https://www.youtube.com/watch?v=P16izh7Iu-M

  link Facebook
  https://www.facebook.com/Mi%C5%A1o-Kamensk%C3%BD-101508245635795

  link Instagram

  https://www.instagram.com/miso.kamensky.official/

 • Úspech na súťaži Mladý Európan

  Úspech na súťaži Mladý Európan

  V regionálnom kole súťaže Mladý Európan sme získali krásne 2.miesto. Do prvého miesta nám v hodnotení chýbal len jeden bod! 

   

  🥇Gymnázium A.Sládkoviča Krupina (200b)

  🥈Gymnázium Detva (199b)

  🥉Gymnázium A.Kmeťa Banská Štiavnica (160b)

   

  Gratulujeme.

   

 • Stavanie mája

  Stavanie mája

  Na našom gymnáziu je už každoročnou tradíciou v posledný aprílový deň postaviť na školskom dvore máj. Stavanie majú na starosti vždy druháci, do programu sa zapájajú všetci. A keďže Detva je klenotnicou folklóru, nemôže chýbať ľudová hudba a folklór Podpoľania v podaní aj našich študentov. Sme radi, že tento rok sa nám máj podarilo postaviť, lebo naposledy nám v tom zabránila pandémia. Po postavení mája nechýbalo chutné pohostenie koláčikmi, ktoré napiekli naše šikovné druháčky.

 • Úspech na krajskom kole súťaže "Čo vieš o hviezdach"

  Úspech na krajskom kole súťaže "Čo vieš o hviezdach"

  Na krajskom kole súťaže "Čo vieš o hviezdach", ktoré sa konalo 27. 04. 2022 na Hvezdárni a Planetáriu v Žiari nad Hronom, a ktorú vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove, sa Kristína Melichová, študentka 2. ročníka Gymnázia v Detve, umiestnila na 1. mieste a postupuje do celoslovenského kola, kde bude reprezentovať nielen našu školu ale aj kraj. Astronómia má na Gymnáziu v Detve stále miesto vďaka astrofyzikálnemu krúžku, ktorý sa už niekoľko rokov snaží študentom priblížiť tajomstvá a krásy Vesmíru.

  Gratulujeme.

 • Špeciálny rozvrh dňa 2. 5. 2022

  Špeciálny rozvrh dňa 2. 5. 2022

  Oznamujeme Vám, že z dôvodu konania prijímacích skúšok bude vyučovanie dňa 2. 5. 2022 prebiehať podľa špeciálneho rozvrhu.

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Detva
  ul. Štúrova 849,
  962 12 Detva
 • pevná linka:
  +421 45 54 57 619 fax
  +421 45 54 56 144 telefón

  mobil:
  +412 940 624 588
  +421 940 624 591

Fotogaléria