Navigácia

Fotogaléria

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

Navigácia

  • Hodžov novinový článok 2017

    Hodžov novinový článok 2017

    Vyhodnotenie desiateho ročníka literárnej súťaže sa uskutočnilo v Pálfyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave o desiatej hodine počas Dní Milana Hodžu. Slávnostné podujatie otvorila pani riaditeľka ZŠ s MŠ Milana Hodžu v Bratislave pani Mgr. Etela Hessová. Slávnosť pokračovala príhovorom riaditeľa Ústavu politických vied SAV, p. PhDr. Miroslava Pekníka, CSc. Po príhovoroch zazneli krátke úryvky z umiestnených prác v podaní  žiakov ZŠ s MŠ Milana Hodžu a atmosféru oživil  kultúrny program. Významnou hostkou  súťaže bola pokrvná príbuzná Milana Hodžu - pani Jela Lukešová, ktorá  prečítala dojímavý list vnuka  Milana Hodžu – profesora Johna  Palku, ktorý nemohol pricestoval na vyhodnotenie tejto súťaže.

    Do tohtoročnej literárnej súťaže, ktorá sa niesla v myšlienkach Štefana Nosáľa „Ako zostať sám sebou- zachovávať korene“ sa zapojili aj naši žiaci. Odmenení boli v dvoch kategóriách. V bronzovom pásme sa umiestnil Ľuboš Vidiečan s prácou „Tanec pod Poľanou“, striebornom pásme sa umiestnila Martina Melichová s prácou „Dar našich predkov“. Obaja podali v prácach svoj každodenný vzťah k folklóru a k rodnému kraju.

  • Úspech na súťaži.

    Víťazi okresných kôl stredoškolskej súťaže "Medzníky 2. svetovej vojny" sa dňa 4. mája 2017 zúčastnili oblastného kola, ktoré sa konalo v KC AS v Detve. Našu školu reprezentoval trojčlenný tím v zložení: Sebastián Langhoffer, Marek klimo a Ivan Vidieča. Študenti odprezentovali rozsiahle vedomosti týkajúce sa histórie 2. svetovej vojny, národnooslobodzovacieho boja, kultúry a významných osobností. V náročnej súťaži si vybojovali prvé miesto a ako odmenu získali poznávací pobyt v Štrasburgu.

  • Ocenenia zo súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2017

    Ocenenia zo súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2017

    Dňa 2. júna, v  piatok 2017 v Nových Zámkoch pod organizačnou gesciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, MO Matice slovenskej Nové Zámky, Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a ďalších partnerov, tradične slávnostne ocenili prozaické i poetické talenty zapojené do literárnej súťaže žiakov základných a stredných škôl na Slovensku i v slovenskom zahraničí s názvom Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko. Hlavným motívom tejto súťaže, ktorá  tento rok oslavovala jubilejných 25 rokov, je rozvíjanie slovenského jazyka s poukázaním na jeho ľúbozvočnosť, poetickosť a mnohotématickosť.
    Úspešné práce boli tri. Ivanka Matúšková priblížila krásu podpolianskeho tanca v texte Šatkovec alebo Kúzlo detvianskeho tanca. Dominik Jurčo v texte Modranský hájnik priblížil okolnosti, za akých jeho praprastarý otec ako modranský hájnik,  previedol Ľudovíta Štúra, v čase keď bol na neho vydaný zatykač, z Modry na Moravu. Lukáš Jágerský v texte Sviatky bohatstva chudoby opísal zvyky Podpoľania, tradície  v spojitosti s významnými dejateľmi tejto lokality. Významné ocenenie získalo aj Gymnázium Detva  a môže sa pýšiť prívlastkom najlepšie píšuca stredná škola.

  • Slávnostné odovzdávanie vysvedčení maturantom

    Slávnostné odovzdávanie vysvedčení maturantom

     

    Stalo sa peknou tradíciou, že maturanti Gymnázia v Detve dostávajú svoje vysvedčenia v slávnostnej atmosfére na Mestskom úrade v Detve. Tak tomu bolo aj 26. mája 2017, kedy si tridsaťjeden absolventov prevzalo koncoročné a maturitné vysvedčenie. Viacerí študenti boli ocenení pochvalou riaditeľa školy za rôznorodé záujmové a vedomostné aktivity.

    Ako najlepší študent bol za štvorročnú prácu a študijné výsledky ocenený Marek Gužmer. Cenu riaditeľa gymnázia získala Ivka Matúšková, za dlhoročnú aktívnu prácu v žiackej školskej rade.

    Želáme vám milí absolventi na ďalšej životnej ceste veľa úspechov, zdravia a veľa síl pri dosahovaní svojich cieľov.

  • Európske solárne dni 2017

    Európske solárne dni 2017

    Detvianske Gymnázium v spolupráci s miestnou organízáciou Slovenského zväzu astronómov v Detve usporiadali v utorok 16. mája podujatie s názvom Európske solárne dni 2017. Detvianski gymnazisti spolu s astronomickým krúžkom každý rok v máji pravidelne organizujú deň venovaný Slnku a slnenčnej energií určený širokej verejnosti a hlavne žiakom detvianskych základných škôl. Tento rok sa zapojili aj členovia MO SZA v Detve.

    Program bol rozdelený na niekoľko častí. Jednou z nich bola aj prednáška Mgr. Františka Strýčka o Slnku a slnečnej energí pre ôsmakov z detvianskych ZŠ. Keďže záujem bol veľký, časť návštevníkov si zatiaľ mohla pozrieť dokumentárny film "Before the flood" o globálnom otepľovaní a jeho ekologických dopadoch.
    Ďalší záujemcovia si na školskom dvore mohli pozrieť exponáty funkčných solárnych zariadení, ktoré vytvorili študenti druhého a tretieho ročníka gymnázia, slnečný kolektor na ohrev vody a rôzne solárne pece. Kolektor zohrieval cirkulujúcu vodu v akváriu a v solárnych peciach sa študenti pokúšali uvariť vajíčko, pukance, alebo len zohriať vodu na čas.

    Pán Vladimír Bahýl priniesol so sebou svoj ďalekohľad, 100 mm, cassegrein s filtrom na priame pozorovanie slnečnej fotosféry. Jeho názorný model žiakom ukázal, aká veľká je vlastne slnečná sústava. Okrem toho prezentoval aj zariadenie na priame meranie tepelných tokov s peltierovými článkami.

    Slnko sme pozorovali aj v krúžkovom dobsone a na ďalšom malom refraktore sme demonštrovali bezpečné pozorovanie Slnka metódou projekcie.
    Na záver bola súťaž, kde žiaci ukázali, čo si zapamätali z prednášky. Tí najlepší si so sebou odniesli malé darčeky. Slnko sa tento deň našťastie nenechalo zahanbiť, svietilo celé doobedie a tak odmenou študentov bol okrem iného aj čaj uvarený v solárnej peci, ktorú sami zostrojili.

  • Úspech v projekte veľvyslanectvo mladých 2017

    Úspech v projekte veľvyslanectvo mladých 2017

    V šiestom ročníku projektu veľvyslanectvo mladých sa 28. apríla 2017 so svojimi prácami predstavilo, v priestoroch bratislavského Grand Hotel River Park päť finalistov zo stredných aj vysokých škôl na Slovensku. Hlavnou myšlienkou projektu je dať šancu študentom aktívne riešiť problémy mladých ľudí, ktorí žijú na Slovensku. O víťazovi rozhodovala odborná porota zložená z veľvyslancov rôznych európskych krajín a odborníkov. Našu školu reprezentovala Simona Olšiaková, ktorej obdornou konzultantkou bola Mgr. Anna Bartóková. V rámci projektu sa umiestnila medzi tromi najlepšími na druhom mieste a získala množstvo hodnotných cien, súčasťou ktorých je aj vzdelávací pobyt v Bruseli.

  • Európske solárne dni

    Európske solárne dni

    Srdečne Vás pozývame na podujatie Európske solárne dni, ktoré sa uskutoční 16. mája 2017 od 9:00
    na Gymnáziu v Detve. Jedná sa o celoeurópsku kampaň, ktorá má za cieľ propagovať obnoviteľné zdroje
    energie a využívanie solárnej energie na výrobu elektriny, tepla a chladu. Na Slovensku ich koordinuje Slovenská agentúra pre obnoviteľné zdroje energie.

    Program :
    ▪ Astronomická prednáška o Slnku
    ▪ Vedomostná súťaž o Slnku a slnečnej energií
    ▪ Demonštrácia solárnych pecí
    ▪ Pozorovanie Slnka astronomickými ďalekohľadmi

    Obrázok na stiahnutie

  • Výsledky prijímacích skúšok

    Výsledky I. kola 1. termínu prijímacích skúšok z 9. mája 2017.

    Výsledky I. kola 2. termínu prijímacích skúšok z 11. mája 2017

    Zápis do prvého ročníka pre šk. rok 2017/2018 je od 11. 5. 2017 denne od 13:00  do 17:00.

  • Deň Zeme na Gymnáziu v Detve

    Deň Zeme na Gymnáziu v Detve

    Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná koncom. apríla. Dnes ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci verejnosť na dopady ničenia životného prostredia. Dňa 27. apríla sa aj naši študenti zapoja do rôznych aktivít venovaných životnému prostrediu v našom meste. Naša planéta je a ešte veľmi dlho bude jediným miestom vo Vesmíre, kde ľudia majú svoj domov, preto si ju musíme chrániť.

  • Masterclasses z časticovej fyziky

    Masterclasses z časticovej fyziky

    Masterclases z časticovej fyziky je zaujímavé podujatie, kde si študenti môžu vlastnými rukami shiahnúť na fyziku a na chvíľu sa stať časticovým fyzikom. Na prírodovedeckej fakulte UMB v Banskej bystrici si po sérií zaujímavých prednášok o tom, z čoho sa skladá náš svet a ako sme na to prišli, naši študenti poobede vyskúšali aj analýzu reálnych dát z detektora Atlas na LHC. Určovali invariantnú hmotnosť Z0 bozónu a tiež sa snažili v dátach násť Higgsov bozón. Svoje výsledky nakoniec formou videokonferencie diskutovali s vedcami v CERNe a medzinárodnými partnermi v Linzi, Grenobli, Barcelone a Wuppertalu.

  • Literárna exkurzia v Martine

    Literárna exkurzia v Martine

    Dňa 19. apríla 2017 naši maturanti absolvovali literárnu exkurziu v meste Martin. Navštívili literárne múzeum, v ktorom si prehĺbili poznatky zo slovenskej literatúry. Veríme, že ich v budúcnosti uplatnia pri ústnej maturitnej skúške.

  • Fakultné kolo Študentskej vedeckej odbornej činnosti

    Fakultné kolo Študentskej vedeckej odbornej činnosti

    Dňa 5.4.2017 sa na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene konalo fakultné kolo Študentskej vedeckej odbornej činnosti, na ktoré dostali pozvánku aj naši študenti, aby odprezentovali svou prácu v rámci projektu MISIA MARS. Alica Moravčíková, Ivona Nôtová, Jana Halajová, Simona Olšiaková – študentky 3.A triedy pracovali na projekte pod vedením Mgr. Bartolomeja Szakála.

    Pred komisiou ŠVOČ a študentami Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene nesúťažne prezentovali svoj víťazný projekt z MISIE MARS, čím boli výrazne motivujúce pre vysokoškolákov v tom, že kvalitný vedecký projekt vedia šikovní študenti vymyslieť aj zrealizovať a že neostane nepovšimnutý. Ich prínos a kvalitu projektu osobne vyzdvihol aj dekan Lesníckej fakulty Technickej univerzity. Naše študentky boli odmenené pamätnými listami a drobnými vecnými cenami. Súčasťou bolo aj pozvanie a vyskúšanie špeciálneho laboratória s 3D virtuálnou realitou.

  • Školské kolo SOČ

    Školské kolo SOČ

    Dňa 7. marca sa na Gymnáziu v Detve konalo školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Pred porotou a svojimi spolužiakmi prezentovali svoje práce Ľudmila Čániová, Marek Klimo a Lukáš Jágerský. Súťažilo sa v troch kategóriach.

    Ľudmila Čániová predstavila svoj "Systém vetrania s rekuperáciou tepelnej energie" v odbore Stavebníctvo, geodézia, kartografia a ukázala aj funkčnosť prototypu zariadenia.

    Marek Klimo prezentoval "MERACÍ PRÍSTROJ NA PODPORU  BÁDATEĽSKY ORIENTOVANÉHO VYUČOVANIA" v odbore Učebné pomôcky, postavený na platforme Arduino a komunikujúci s počítačom cez USB port.

    Lukáš Jágerský vo svojej práci s názvom "T. G. Masaryk a premeny Detvy v rokoch 1918-1935" v rámci odboru história, filozofia, právne vedy, predstavil túto osobnosť a jej vzťah k Detve a Podpoľaniu.

    Súťažiacim držíme palce na krajskom kole.

  • Youth exchange, Holandsko,Ommen.

    Youth exchange, Holandsko,Ommen.

    Dňa 18.2.2017 sa štyria naši študenti a jeden náš absplvent zúčastnili medzinárodnej mládežníckej výmeny s témou Wild life, sústredenej vo veternom holandskom mestečku Ommen. Cieľom spomínanej aktivity bolo poskytnúť mládeži možnosť otestovať svoje jazykové schopnosti, dozvedieť sa bližšie informácie o problematike týkajúcej sa ochrany zvierat a v neposlednom rade tiež možnosť spoznať hostiacu krajinu. Výmena trvala 8 dní, pričom každý deň bol vyplnený zaujímavým programom a rôznymi obohacujúcimi aktivitami, ktoré sa konali v blízkosti Ommenu, ale aj vo vzdialenejších častiach Holandska. Okrem nás sa výmeny zúčastnili mládežníci z ďalších siedmich európskych krajín – Slovinsko, Grécko, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Litva a domáci organizátori – Holandsko. Celkový počet účastníkov tak presiahol číslo 40, pričom okrem nás boli počas celej výmeny aktívnymi členmi aj psíky organizátorov a psík líderky slovinského tímu. Najsilnejším zážitkom pre nás všetkých bola jednoznačne jazda na prepožičaných typicky holandských bicykloch, ktoré nám poslúžili na prepravu do vybraných organizácií zameraných na pomoc zvieratám, kde sme aktívne pracovali ako dobrovoľníci. Okrem toho sme podnikli aj dvojhodinovú cestu autobusom, ktorý nás zaviezol do dvoch miest, v ktorých sme navštívili tri centrá pre zachránené zvieratá, ktoré fungujú ako ZOO, a ponúkajú návštevníkom pohľad na to, ako pracujú so zvieratami s cieľom ich návratu do voľnej prírody. Tento pobyt nám priniesol nové poznatky v oblasti tematiky projektu, naskytla sa nám možnosť spoznať v krátkom časovom období ľudí z viacerých krajín, a tak sa dozvedieť viac o ich kultúre, či už prostredníctvom vzájomnej komunikácie v anglickom jazyku alebo pri pracovaní v medzinárodných skupinách počas aktivít projektu.

     

  • Lyžiarsky výcvik 2017

    Lyžiarsky výcvik 2017

    Lyžiarsky výcvik sa uskutoční 6. až 10. marca 2017
    na Skalke – Kremnici (Horský hotel MINCIAR). Podrobnejšie informácie si môžete stiahnúť z adresy:

    http://www.gymdt.edu.sk/oznamy/2016-2017/LV-2017.pdf

  • Úspechy v súťažiach

    Úspechy v súťažiach

    Súťaž stredoškolských esejí s európskou tematikou

    Na pôde Fakulty sociálnych vied v Trnave sa dňa 13.2. 2017 sa konalo vyhodnotenie celoslovenskej súťaže o najlepšiu stredoškolskú esej s európskou tematikou. Garantom podujatia bol vedúci Zastúpenia EK na Slovensku - Dušan Chrenek. Z množstva súťažiacich sa naša študentka Patrícia Sobotková, pod vedením Mgr. Anny Bartókovej, s témou "Európska vs národná identita" umiestnila na výbornom druhom mieste. Blahoželáme.

    Olympiáda ľudských práv - krajské kolo.

    Olympiáda ľudských práv stredoškolskej mládeže sa realizuje formou testov a ústnou formou na vybrané aktuálne témy. Súťaž prebieha na troch úrovniach - školské, krajské a celoštátne kolo. Dňa 8. 2. 2017 sa v Banskej Bystrici konalo krajské kolo OĽP, kde sa náš študent Michal Stieranka, pod odborným vedením Mgr. Anny Bartókovej, umiestnil na druhom mieste a postupuje do celoštátneho kola v Modre.

     

  • Triedne rodičovské združenie

    Dňa 12. 1. 2017 sa uskutoční triedne rodičovské združenie formou individuálnych konzultácií.

  • Hodnotenie INEKO 2015/2016

    Hodnotenie INEKO 2015/2016

     Naša škola sa podľa hodnotenia INEKO  v školskom roku 2015/2016 v BB kraji umiestnila na poprednom piatom mieste.

  • Mikulášsky volejbalový turnaj

    Mikulášsky volejbalový turnaj
    9. 12. 2016

     

    Stalo sa už tradíciou, že každý rok organizuje študentská školská rada Mikulášsky volejbalový turnaj. Aj tento rok sa svojej úlohy zhostila veľmi dobre. Kaźdý trieda postavila svoj  zmeišaný tím. Odohralo sa celkovo 12 zápasov. Na prvom mieste skončili  študenti teraz už 3. A triedy, no zahanbiť sa nedali ani naši prváci, ktorí že skončili na treťom mieste a predviedli miestami skvelú hru.

    Na obrázku je víťazný tím 3. A triedy

  • Divadelné predstavenie Oliver Twist

    11. 11. 2016

    Dňa 11. novembra 2016 TNT Theatre Britain v réžií Paula Stebbingsa odohralo v priestoroch DJGT vo Zvolene divadelné predstavenie Oliver Twist. Študenti Gymnázia v Detve si návštevou predstavenia okrem kultúrneho zážitku precvičili aj angličtinu, v ktorej bolo predstavenie odohrané.

strana:

Novinky

Kontakt

  • Gymnázium
    ul. Štúrova 849
  • pevná linka:
    +421 45 54 57 619 fax
    +421 45 54 56 144 telefón

    mobil:
    +412 940 624 588

Fotogaléria