Projekty v realizácii

Rozbehni sa! Academy

Žiaci vedení odborníkmi z praxe krok po kroku prechádzajú procesom od vymyslenia nápadu, cez tvorbu biznis modelu, prieskum konkurencie, cenotvorbu, zákaznícky prieskum a testovací web. Všetky úlohy sú interaktívne rozpracované na prípadovej štúdii žiačky Zuzky, ktorá ako stredoškoláčka absolvovala Rozbehni sa! inkubátor s nápadom Esencit, prenosnou aromaterapiou. Tej sa s našou pomocou podarilo otestovať životaschopnosť jej nápadu len za 75 hodín a 75€ priamych nákladov. Po spustení kampane napokon predala vyše 3000 kusov.

Žiaci riešia jednotlivé zadania, ich úloha je subjektívne ohodnotiť svoje postoje k podnikaniu a tomu, či by vedeli, ako postupovať, ak by s prácou na nápade mali začať už dnes. Toto sebahodnotenie každý žiak absolvuje ešte raz po skončení vzdelávacieho podujatia.

Žiaci, ktorých idea podnikania zaujala, môžu vymyslieť vlastný nápad a ako jednotlivec či tím ho prihlásiť na online konzultáciu s Rozbehni sa! Počas nej dostane každý nápad cennú spätnú väzbu a tipy na prípadné vylepšenia. Následne dostane možnosť zapojiť sa do jarného akceleračného programu Rozbiehátor.

Viac o projekte nájdete na webe www.rozbehnisa.sk

Spolu úspešnejší 2021 - prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania  vytvárať podmienky na zlepšovanie vedomostí žiakov, zručností a kompetencií v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu. Daná aktivita je financovaná z Plánu obnovy a odolnosti SR.

OZ Ave ProsperitA - Školská a rovesnícka mediácia ako nástoj prevencie šikanovania a ďalších sociálnopatologických javov (2020/2021)

Harpúna o. z. - "Naučme žiakov programovať pre OS Android" - - implementované do vyučovania v 2. ročníku, vyučovací proces metódou EDUSCRUM,(2019/2020  a 2020/2021)

"Genetika s Harpúnou"  - implementované do vyučovania v 3. ročníku, vyučovací proces metódou EDUSCRUM, 2018/2019, 2019/2020 a 2020/2021)

"Hurá von s PlantNetom!" - spolupráca s Živica, o.z., Štátna ochrana prírody (2020/2021)